Przemierzając ulice miast, bardzo często można dostrzec na elewacjach budynków kamery. Czy jednak zastanawialiście się nad tym, jak wiele z nich jest prawdziwa, a ile są atrapami? Okazuje się że niemal połowa kamer widocznych na budynkach nie działa, działa nieprawidłowo lub są po prostu atrapami. Oznacza to że ich obecność w żaden sposób nie chroni nieruchomości.

Kiedy kamera powinna zostać wymieniona na nową?

  • Kiedy nie zapisuje obrazu – kamery CCTV z czasem się zużywają. Szczególnie te zewnętrzne. Nie dokonując regularnych inspekcji nagrań ze wszystkich posiadanych kamer, może się okazać że po pewnym czasie przestają działać i nie rejestrują nagrania.
  • Obraz niskiej jakości – sam fakt działania kamery CCTV nie potwierdza jeszcze tego, że nagranie może się do czegoś przydać. Konieczne jest jeszcze sprawdzenie jakości nagrania. Czy widoczne na nim twarze lub numery rejestracyjne pojazdów są czytelne, czy jednak nie można odszyfrować ich zawartości?
  • Fałszywa kamera – to najgorsze co może się zdarzyć. Budynek objęty monitoringiem atrap kamery. Niestety, ale tak również się dzieje. Pusta obudowa kamery – można ją zakupić za kilkanaście złotych. Z daleka wygląda jak prawdziwa kamera, a jej jedyną rolą jest odstraszanie wandali.
Call Now ButtonPoszukujesz specjalisty?