Nowoczesne technologie bardzo chętnie korzystają z komunikacji bezprzewodowej. Jednak nie zawsze i nie wszędzie jest ona polecana. Jednym z takich przykładów mogą być instalacje monitoringu. Dlaczego taka instalacja nie powinna korzystać z technologii bezprzewodowej? Ponieważ nie gwarantuje ona odpowiedniego bezpieczeństwa transmisji danych.

Dane przesyłane bezprzewodowo mogą być stosunkowo prosto manipulowane. Potrzebna do tego jest pewna wiedza i doświadczenie. Transmisja danych „po kablu”, zapewnia wyższy poziom niezawodności. Oczywiście wymaga to również umiejętnego poprowadzenia kabli, tak aby były widoczne. Ich ukrycie w specjalnych tunelach wewnątrz ściany jest jedną z najczęstszych praktyk, przynoszących oczekiwane rezultaty.

Dlaczego monitoring bezprzewodowy nie zawsze jest dobry?

Powodem jest stosunkowa łatwość zagłuszania transmisji danych. Do tego celu wystarczają specjalne urządzenia, tzw. zagłuszacze. Mają one znacznie mocniejszy sygnał niż ten emitowany przez kamery. Modyfikują go zatem, maskują i zniekształcają, uniemożliwiając przesyłanie obrazów i dźwięku do centrali.

Call Now ButtonPoszukujesz specjalisty?