Są miejsca, w których chcemy aby sygnał sieci komórkowej był słaby lub w ogóle go nie było. Pozwala to prowadzić spokojnie obrady, pracować lub negocjować warunki ważnej umowy. Jednak nie chodzi tylko o to, aby nikt nie próbował się dodzwonić na nasze telefony. Innym powodem może być chęć uniknięcia bycia podsłuchanym. Pluskwy mogą być montowane przez konkurencję, która chce poznać szczegóły kontraktu, a następnie przedstawić korzystniejszą ofertę. Pomimo tego że większość osób kojarzy takie sytuacje wyłącznie z filmów szpiegowskich, nie oznacza to że naprawdę tak się nie dzieje.

Jak działają zagłuszacze sygnału GSM?

Są to niewielkich rozmiarów urządzenia wyposażone w antenę. Generują one sygnał o podobnej częstotliwości na jakiej działają telefony GSM. Sygnał ten jest jednak mocniejszy od tych z telefonów, dlatego bez trudu go maskuje i zniekształca, uniemożliwiająca transmisję danych i zapewniając większą dyskrecję rozmów.

W jakich miejscach montuje się zagłuszacze sygnału?

Są to wszelkiego rodzaju sale konferencyjne, miejsca narad, jak również lokale gastronomiczne, których częstymi gośćmi są polityce lub inne ważne osobistości.

Call Now ButtonPoszukujesz specjalisty?